Jak stworzyć wizytówkę: 10 przydatnych wskazówek i stylowych szablonów

 1. Wskazówki dotyczące tworzenia wizytówek
 2. 2. Bądź oryginalny (dopuszczalny)
 3. 3. Nie popełniaj typowych błędów.
 4. 4. Myśl kreatywnie.
 5. 5. Nadaj wizytówce ciekawy kształt.
 6. 6. Eksperymentuj z materiałami niestandardowymi.
 7. 7. Zrób użyteczną wizytówkę
 8. 8. Dąż do wyjątkowości.
 9. 9. Recykling starych materiałów
 10. 10. Nie bądź leniwy, aby sprawdzić
 11. Szablony wizytówek
 12. Wizytówki dla projektanta
 13. Fryzjer wizytówki
 14. Wizytówki dla manikiurzystki
 15. Wizytówki dla wizażystki
 16. Wizytówki dla masażysty
 17. Wizytówki dla dentysty
 18. Wizytówki do przewozu towarów
 19. Wizytówki do salonu piękności

W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić piękną wizytówkę, z którą klienci i partnerzy nie będą chcieli się rozstać. Pomimo faktu, że coraz częściej korzystamy z nośników cyfrowych, a nie papierowych, tradycyjna wizytówka jest nadal używana w nowoczesnym świecie biznesu. Dobra wizytówka to narzędzie marketingowe, które działa na Twoją reputację.

Teraz każda firma może samodzielnie wykonać wizytówkę lub zamówić ją w najbliższej drukarni po cenie wyższej niż skromna. Jednak jakość takich wizytówek z reguły pozostawia wiele do życzenia. Jest to zarówno poważny problem, jak i świetna okazja, aby wyróżnić się na tle konkurencji, mile zaskakując naszych klientów i partnerów ciekawą, niezapomnianą wizytówką.

A jeśli, oprócz przemyślanego projektu, upewnisz się, że Twoja wizytówka jest stylowa i przyjemna w dotyku, twoje wysiłki zwrócą się z zainteresowaniem. Piękna wizytówka może wzbudzić zainteresowanie potencjalnych klientów, zanim zobaczy Twoją witrynę i dowie się więcej o Twojej firmie. W tym artykule zebraliśmy 10 przydatnych wskazówek dla tych, którzy postanowili stworzyć oryginalną wizytówkę, która będzie miała wszystkie powyższe zalety.

Wskazówki dotyczące tworzenia wizytówek

1. Zapamiętaj podstawowe zasady projektowania

Wizytówki stosują podstawowe zasady projektowania materiałów drukowanych.

Jak wiadomo, wizytówki dotyczą produktów drukowanych, dlatego podczas tworzenia wizytówki należy przestrzegać podstawowych zasad projektowania materiałów drukowanych:

 1. Zostaw margines co najmniej 4 mm (w przypadku błędów podczas przycinania)
 2. Pracuj z rozdzielczością co najmniej 300 dpi
 3. Upewnij się, że tekst na karcie jest czytelny i czytelny.
 4. Pracuj w schemacie kolorów CMYK (tylko jeśli nie używasz tylko kolorów punktów).

Podczas tworzenia wizytówek niektórzy projektanci wolą korzystać z siatki, która pozwala im na właściwą strukturę i dopasowanie informacji.

2. Bądź oryginalny (dopuszczalny)

Spróbuj zrobić niestandardową wizytówkę, na przykład z orientacją pionową.

Różne kraje i regiony mają własne „standardowe” rozmiary wizytówek (prawdopodobnie dlatego, że portfele różnią się również rozmiarem). Standardowy rozmiar wizytówki wynosi 90 x 50 mm, chociaż inne opcje można znaleźć w Internecie.

Ale nawet tak mała przestrzeń może być zaaranżowana niezwykle, unikając pijanych przyjęć i klisz. Najpierw zdecyduj, co chcesz napisać na wizytówce. Może to być pełne imię i nazwisko, tytuł, adres, numer telefonu, adres e-mail, logo i inne, a następnie zastanów się, jak najlepiej przedstawić te dane.

3. Nie popełniaj typowych błędów.

Uważaj: jeśli chcesz zrobić ramkę, wizytówkę należy wyciąć idealnie.

Istnieje wiele pułapek, na które często natrafiają początkujący projektanci. Przede wszystkim nie zapomnij zostawić dodatkowej krawędzi na obwodzie karty. Szerokość krawędzi wynosi zwykle 3 mm (rzadziej - 4 mm). Pamiętaj, aby zweryfikować te informacje w wybranej drukarni. Nie wykonuj również prostokątnej ramki na obwodzie wizytówki. To przyciągnie zbyt wiele uwagi do skaz, jeśli krawędzie nie są dokładnie płaskie.

4. Myśl kreatywnie.

Ten nauczyciel gitary zamówił sobie wizytówkę ze strunami gitarowymi.

Jeśli chcesz poprawić efekt wizualny swojej wizytówki, spróbuj użyć różnych powłok. Takie elementy nie są tanie, ale mogą sprawić, że Twoja wizytówka będzie bardziej oryginalna i przyjemna w dotyku.

Jeśli drukarnia oferuje tylko standardowy druk czterokolorowy, nie bój się szukać innych opcji. Obecnie wiele centrów druku oferuje duży wybór efektów wizualnych, więc na pewno znajdziesz to, czego szukasz.

5. Nadaj wizytówce ciekawy kształt.

Nawet lekko zaokrąglone rogi mogą nadać wizytówce oryginalny wygląd.

Ostatnio można zobaczyć coraz więcej kart z gniazdami (można wycinać zarówno litery, jak i obrazy). Możesz zmienić kształt swojej wizytówki za pomocą pieczęci (na przykład zaokrąglając jej rogi) lub wyciąć na niej element - wybór należy do Ciebie!

Tworzenie pojedynczych znaczków nie jest tanią przyjemnością. Na szczęście dziś coraz więcej drukarni oferuje opcję budżetową: wycinanie formularzy za pomocą lasera. Wiele doskonałych przykładów slotów można znaleźć w Internecie - na przykład litery wyryte na papeterii. Co więcej, niektórzy projektanci wymyślają takie gniazda, aby poszczególne części wizytówki mogły być wygięte, tworząc ciekawe wzory!

6. Eksperymentuj z materiałami niestandardowymi.

Zobacz, jak łatwo stylowa wizytówka tej firmy produkującej sery zamienia się w tarkę.

Do drukowania wizytówek tradycyjnie używany karton jako opcja najbardziej budżetowa. Jeśli chcesz nadać swojej wizytówce nietypowy wygląd, nie krępuj się wybrać materiał, czy to przezroczysty plastik, metal, drewno, a nawet łupek!

Należy pamiętać, że karta musi pozostać przenośna, tj. Łatwo mieści się w kieszeni lub teczce. Zwracając uwagę na niestandardowe materiały, odkryjesz wiele możliwości wyróżnienia się z nudnych wizytówek konkurentów!

7. Zrób użyteczną wizytówkę

Wizytówka zamienia się w stojak na telefon.

Jednym z problemów związanych z papierem jest to, że jest on używany wszędzie. Niektórzy ludzie starannie przechowują wszystkie broszury, wizytówki i notatki, które wpadają w ich ręce. Ale są tacy, którzy bezwzględnie wysyłają do recyklingu góry zgromadzonych materiałów papierowych. Aby zapisać swoją wizytówkę z podobnego losu, zalecamy, aby uczynić ją użyteczną dla odbiorcy.

Prawdziwie niezapomniana wizytówka wyróżnia się nie tylko atrakcyjnością wizualną, ale również funkcjonalnością. Oznacza to, że odbiorca z pewnością zachowa go przy sobie. Na przykład karta może zmienić się w uchwyt na telefon komórkowy lub spinki do włosów.

8. Dąż do wyjątkowości.

Dąż do wyjątkowości

Czujesz się kreatywny? Więc dlaczego nie stworzyć unikalnej karty na własną rękę? Platforma internetowa projekt graficzny oferuje zestawy do drukowania budżetu na każdy gust. Możesz przekształcić kawałek kartonu w unikalną wizytówkę w języku angielskim lub rosyjskim, której nikt inny nie będzie posiadał. Możliwe jest wybranie szablonu pionowego i poziomego. Chociaż samodzielne tworzenie wizytówek wymaga dużo czasu, jest to świetna okazja do wyrażania siebie.

9. Recykling starych materiałów

Te wizytówki są wykonywane ręcznie z bezużytecznych kart okolicznościowych i szablonów.

Dawaj stare karty, pocztówki i nowe opakowania na życie, czyniąc je wizytówkami. Zajmując się recyklingiem, nie tylko dbasz o środowisko, ale także wyrażasz siebie i swoje wartości w nietypowy sposób.

W Internecie można znaleźć wiele interesujących przykładów wizytówek z materiałów pochodzących z recyklingu, które będą dla Ciebie źródłem inspiracji. Co więcej, możesz wybrać metodę przetwarzania w zależności od dostępnego czasu i możliwości twórczych - od prostego użycia niechcianego tektury do ręcznego przerysowywania starych pocztówek.

10. Nie bądź leniwy, aby sprawdzić

Jeśli twoja wizytówka zawiera tekst, upewnij się, że jest poprawnie napisany.

W rzeczywistości ta rada dotyczy wszystkich rodzajów materiałów drukowanych, w tym wizytówek. Przed wydaniem wizytówki do wydrukowania należy wielokrotnie sprawdzać poprawność przedstawionych na niej informacji. Co może być gorsze niż znalezienie literówki na twoim nazwisku lub adresie e-mail, gdy masz już przed sobą setki gotowych wizytówek? Parafrazując znane powiedzenie, sprawdź jeszcze raz, wpisz raz!

Szablony wizytówek

Wizytówki fotografa

Fotografowie często wykorzystują szczegóły konstrukcyjne aparatu. To sprawia, że ​​mapa jest tematyczna i kreatywna. Oprócz danych możesz również określić, jaki rodzaj strzelania robisz.

Wizytówki dla projektanta

Projektant musi być kreatywny, aby jego klienci mogli go wybrać. Wskazane jest, aby pokazać swoje umiejętności projektowe, więc mile widziane są różne rysunki. Możesz również określić, w którym polu projektu pracujesz.

Fryzjer wizytówki

Tutaj wszystko jest proste - możesz dodać nożyczki, grzebień lub maszynkę do strzyżenia, aby było jasne, co robisz.

Wizytówki dla manikiurzystki

Na mapie możesz używać różnych lakierów i paznokci. Lepiej używać jasnych kolorów.

Wizytówki dla wizażystki

Tutaj możesz użyć tych samych elementów, co w wizytówce fryzjera.

Wizytówki dla masażysty

W projekcie można użyć obrazów z tyłu, figury i samego procesu masażu. Możesz również określić, jakie rodzaje masażu wykonujesz.

Wizytówki dla dentysty

Karta musi być oryginalna i piękna, aby wywołać u pacjenta dobre emocje.

Wizytówki do przewozu towarów

Tutaj możesz użyć minimalizmu. Możesz także użyć mapy obszaru. Design najlepiej wykonywać w surowych ciemnych kolorach.

Wizytówki do salonu piękności

Tutaj możesz użyć ikon związanych z pięknem i jasnymi kolorami. Oprócz standardowych danych możesz określić listę usług.

Jeśli podoba Ci się artykuł, udostępnij go w sieciach społecznościowych.

Czujesz się kreatywny?
Więc dlaczego nie stworzyć unikalnej karty na własną rękę?
Co może być gorsze niż znalezienie literówki na twoim nazwisku lub adresie e-mail, gdy masz już przed sobą setki gotowych wizytówek?
Loading...