Karmienie „naturalka”. Jak karmić kota.

W tym artykule rozważymy kwestię właściwego sformułowania diety kota podczas karmienia „naturalkoy”.

Koty potrzebują zbilansowanej diety, która zawiera białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały, a od 60 do 70% diety powinno być białkami - więcej niż jest to konieczne dla psów .
Koty potrzebują zbilansowanej diety, która zawiera białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały, a od 60 do 70% diety powinno być białkami - więcej niż jest to konieczne dla psów. Określ, czy najlepiej karmisz swojego kota, w zależności od jej stanu.

Dzięki zadowalającej diecie zwierzę wygląda dobrze zbudowane, zdrowe, żywe; włosy są żywe, błyszczące; jego oczy błyszczą, a żołądek działa normalnie.

W warunkach naturalnych koty jedzą małe ssaki, takie jak króliki, szczury, myszy i norniki, a także gady, płazy, ptaki, pająki i owady, w tym muchy i koniki polne. Węglowodany powodują, że koty jedzą w żołądku, gdy cała zawartość żołądka jest już częściowo strawiona (sam w sobie żołądek kota nie jest przystosowany do trawienia ziaren). Koty wykorzystują trawę jako źródło grubego włókna i witamin, a także do czyszczenia żołądka. Często koty zwracają się po zjedzeniu trawy, a następnie wraz z trawą z żołądka pojawiają się wiązki wełny, które w przeciwnym razie mogłyby spowodować niedrożność jelit.

Koty wolą jeść tylko świeżą żywność, nie jedzą padliny, w przeciwieństwie do psów, i to jedzenie, które stało przez kilka godzin, nie może już jeść i będzie głodować, dopóki nie dostanie czegoś świeżego. Post jest uważany za bezpieczny dla kota przez nie więcej niż 1-2 dni (czasami lubią organizować same dni postu lub są szczególnie kapryśne, prosząc o coś smacznego i próbując cierpliwości właścicieli, aż się poddadzą). Ale jeśli post trwa dłużej niż 2 dni, a kot odmawia nawet ze swojego ulubionego jedzenia, to jest to już powód, by skonsultować się z lekarzem.

Koty w swojej fizjologii i typie metabolizmu są wyłącznie zwierzętami mięsożernymi, ponieważ w trakcie ewolucji ich diety zawierały dużą ilość białek i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Są to drapieżniki, zarówno pod względem nawyków żywieniowych, jak i zachowania, mają więc pewne cechy szczególne w swoich potrzebach żywieniowych:

- Pierwszą cechą jest zależność od aminokwasu argininy. Ten aminokwas jest częścią wyłącznie białek pochodzenia zwierzęcego.
- Drugą cechą jest zależność kotów od tauryny z kwasem aminosulfonowym. Niedobór tauryny w diecie powoduje naruszenie funkcji układu nerwowego i sercowo-naczyniowego, a także zmniejszenie zdolności rozrodczych u kotów. Tauryna występuje w rybach (zwłaszcza w dorszach), wołowinie (zwłaszcza w sercu), ale w produktach ziołowych nie ma tauryny.
- Trzecią cechą jest konieczność spożywania przez koty tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ zawierają one kwas arachnidowy, co jest ważne dla kotów. Ale nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe występują w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Tłuszcze są doskonałym źródłem energii, a tłuszcze zapewniają smak i atrakcyjność jedzenia dla kotów. Ich brak paszy wpływa na sierść zwierząt. Wełna staje się tłusta, pojawia się łupież. U kotów może wystąpić niechęć do krycia. Ponadto kwasy tłuszczowe są dostawcami witamin rozpuszczalnych w tłuszczach - A, D, E, K. Brak niezbędnych kwasów tłuszczowych prowadzi do utraty włosów, stłuszczenia wątroby, zaburzeń krzepnięcia krwi, opóźnienia wzrostu u kociąt.

.
A teraz, co jest lepsze / poprawniejsze, nakarm kota, jeśli karmisz go tylko „naturalką”.

Musisz natychmiast dokonać rezerwacji - „naturalka”, a jedzenie z Twojego stołu to dwie różne rzeczy!

W żadnym wypadku nie należy podawać karmy dla kotów ze stołu. Jako sól i przyprawa dla kotów jest trucizną o opóźnionym działaniu. Sól zasadza nerki, sprzyja powstawaniu kamieni!

Spełnienie codziennych potrzeb każdego kota wymaga zrównoważonej diety - źródła wszystkich składników odżywczych (białek, tłuszczów, minerałów i witamin). Istnieją 4 grupy produktów, z których możesz przygotować zbilansowaną dietę dla swojego zwierzaka:

- Mięso, podroby, ryby, owoce morza, żywność dla niemowląt.
- Produkty mleczne i jaja.
- Tłuszcze i oleje.
- Warzywa, płatki zbożowe, warzywa.

Nie podawaj kotu zbyt gorącego lub zbyt zimnego jedzenia. Ciało kota dobrze trawi pokarm tylko wtedy, gdy ma odpowiednią temperaturę (temperatura pokojowa lub trochę cieplej).

1. PRODUKTY MIĘSNE. To surowe mięso żyłkowe (gulasz), wstępnie zamrożone w zamrażarce na trzy dni, a następnie rozmrożone - wołowina, cielęcina, mielona wołowina (dzieci do 2 miesiąca życia i zwierzęta z zębami), kurczak, indyk, serce królika, serce (najlepsza wołowina), wątroba (nie należy podawać więcej niż raz w tygodniu, należy pamiętać, że surowa wątroba jest słaba i gotowana, wręcz przeciwnie, wzmacnia się). Surowa wątroba jest najbogatszym źródłem witamin, w tym A, H (biotyna), grupa B, ale surowa może być podawana nie więcej niż raz na 7-8 dni. Jeśli dajesz często, jest to możliwe i deformacja szkieletu, szczególnie w uprawie (kocięta). Mięso i / lub produkty uboczne są podawane codziennie, najlepiej na przemian. Mięso mielone nie powinno zawierać soli i przypraw! Produkty mięsne są cięte na długie cienkie paski. Jest to konieczne, aby zwierzę przeżuwało je przez chwilę, a nie połykało je w całości. Proces żucia nie pozwala na powstawanie kamienia nazębnego na zębach.

2. RYBY I OWOCE MORZA. Ryby powinny być tylko morzem (w rzece mogą być robaki) - dorsz, morszczuk, plamiak, stornia, sardynka, pstrąg, łosoś, krewetki, kalmary itp., Z wyjątkiem mintaja, i zawsze gotowane i bez kości.
O karmieniu ryb
Wiele odmian ryb (np. Śledź i karp) w swojej surowej postaci jest szkodliwych dla kotów, ponieważ zawierają dużą ilość enzymu tiaminazy, który niszczy witaminę B1 (tiaminę) zawartą w innych pokarmach. Brak tej witaminy może stopniowo prowadzić do utraty apetytu, objawów zaburzeń nerwowych (zawroty głowy, drżenia, drgawki). Obróbka cieplna ryb (gotowanie) niszczy ten enzym.

Ciągłe karmienie kotów tłustymi rybami może przyczynić się do rozwoju innej śmiertelnej choroby, steatytu: podskórny tłuszcz, jeśli nie jest odpowiednio przechowywany, przenika tkankę mięśniową, powodując, że staje się trujący, a ta trucizna nie zabija wrzenia. Tłuste ryby koty mogą być podane jako wyjątek.

Podczas jedzenia skażonych surowych ryb złowionych w niektórych miejscach do organizmu kota mogą przedostać się specjalne patogeny. Na przykład DILPHYLLOBOTHRIUM LATUM znajduje się w rybach słodkowodnych, które łowione są w Irlandii Północnej, aw pstrągach i łososiach z północno-zachodnich części Oceanu Spokojnego, w Ameryce Północnej, są bakterie powodujące „zatrucie łososiem”. Wrzody rzeczne PARAGONIMUS KELLICOTTI znajdują się w raków Ameryki Północnej i Południowej Afryki. Zabezpiecza przed chorobami inwazyjnymi (spowodowanymi przez pasożyty w organizmie) wysokiej jakości obróbki termicznej świeżych ryb.

W wodach rzecznych i morskich, silnie zanieczyszczonych przez spływy przemysłowe i rolnicze, substancje trujące mogą gromadzić się w rybach wzdłuż „łańcucha pokarmowego”. Jedzenie takich ryb może prowadzić do zatrucia pestycydami, herbicydami i metalami ciężkimi (ołów, rtęć i kadm). Wiele metali ciężkich jest częściowo przenoszonych do wody podczas gotowania ryb.

Przy częstym karmieniu kotów rybami istnieje możliwość rozwoju niedokrwistości z niedoboru żelaza. Niektóre gatunki ryb (mintaj, rdzawiec, błękitek, morszczuk, morszczuk, mintaj, plamiak) zawierają tlenek trimetyloaminy, który wiąże żelazo (z paszy) i przekształca je w postać niewchłanialną. Tlenek trimetyloaminy rozkłada się podczas gotowania ryb.

Przy częstym karmieniu ryb istnieje niebezpieczeństwo rozwoju kamicy moczowej (ICD)! Każda ryba jest bogata w fosfor . W niektórych rodzajach ryb (na przykład w rdzawach) występuje również bardzo wysoka zawartość magnezu. Elementy te są materiałem budulcowym dla kamieni moczowych struwitów (znanych również jako trójfosforany). Magnez i fosfor praktycznie nie zmieniają swoich właściwości po podgrzaniu, więc rodzaj przetwarzania ryb nie ma znaczenia. Ale dla zdrowych kotów (bez predyspozycji do ICD) karmienie ryb 1-2 razy w tygodniu nie jest niebezpieczne.

KOŚCI! Są w każdej ryby. W rybach rzecznych jest ich znacznie więcej niż w rybach morskich, a ich całkowite usunięcie jest niezwykle trudne. Kości w gotowanej formie - zaśmiecaj kota.

3. MOC MOCY DZIECI. Świetnym sposobem na urozmaicenie menu Twojego kota jest podawanie mu jedzenia dla niemowląt (mięso, mięso z warzywami, mięso ze zbożami). Jest to dobrze przyswajalny produkt dietetyczny, który może urozmaicić karmienie kota od odsadzenia od matki i całego życia. Ale nie tłumacz całkowicie tego produktu. Koty potrzebują surowego mięsa!

4. PRODUKTY RODZINNE. Muszą być zawarte w racji - twaróg (Agusha, Tema lub własne gotowanie), śmietana (niezbyt tłusta), sery niesłodkie, takie jak ser Adygei, ser granulowany (domowy), kefir, jogurt, śmietana, produkty bifidus, jogurty itp. d. Jeśli kociak nie lubi produktów mlecznych, aby uzupełnić wapń w okresie intensywnego wzrostu przed pierwszym rokiem, musi otrzymać suplementy wapnia (di-wapń, wapń, wapń morski itp.). tutaj należy zauważyć, że mleko krowie w swoim składzie nie przypomina kotów za mało tłuszczu i za dużo laktozy. Bliżej kompozycji do kota - mleko kozie (ale nie jest identyczne). Laktoza jest słabo wchłaniana u kociąt przez okres do sześciu miesięcy, a po szóstej i u dorosłych kotów w ogóle się nie wchłania! Wszystkie ssaki otrzymują mleko tylko w dzieciństwie. W tym czasie ich organizm wytwarza enzym rozkładający tłuszcze mleczne. Około 5-6 miesięcy u kotów produkcja tego enzymu zatrzymuje się, a mleko może powodować niestrawność, od tego wieku lepiej nie podawać mleka kotom, tylko produkty mleczne.

5. JAJA. Tylko żółtko - raz w tygodniu (!) (Inaczej zasadzaj nerki z nadmiaru białka. Lepiej jest używać surowych jaj przepiórczych - 1-3 sztuk na dietę.

6. TŁUSZCZE I OLEJE. Warzywo (słonecznik, kukurydza, oliwka, siemię lniane i inne oleje) - pół łyżeczki na posiłek dziennie 1 p. dziennie lub zwierzęta (masło, ghee).

7. WARZYWA. Dają całkiem sporo - od 1 do 5, ponieważ koty z natury nie są wegetarianami. Doświadczeni koshkowody używają warzyw wyłącznie do przewodu pokarmowego w porównaniu z mięsem lub produktami mlecznymi, pokarm roślinny praktycznie nie jest trawiony i wchłaniany przez organizm, a zatem nie ma wartości odżywczej. Koty nie wiedzą, jak wydzielać witaminę A z karotenu, tak jak robią to ludzie, więc nie ma sensu karmić ich specjalnie marchewką.

8. UPRAWY. Trzeba im także dać trochę lepszej pracy jelit, chociaż nie wszystkie koty je kochają i naprawdę ich nie potrzebują, ponieważ Koty potrzebują węglowodanów jest mała i ich strawność jest również mała. Jeśli kot odmawia jedzenia zbóż, nie zmuszaj go. Takie zboża jak płatki owsiane, ryż, kasza manna, z wyjątkiem gryki i roślin strączkowych, są gotowane w wodzie i podawane z mięsem lub produktami rybnymi, dodając 1/2 łyżeczki. olej roślinny. Współczynnik owsianki w stosunku do mięsa 1 do 5.

9. ZIELONY. Zielona trawa (owies, jęczmień, kukurydza itp.), Która jest sprzedawana w sklepach zoologicznych lub rośnie samodzielnie - powinna być codziennie podawana w diecie kota.

10. OWOCE. W większości przypadków koty ich nie lubią, choć są wyjątki. Ale konkretnie, aby dać ich kotowi nie jest tego warte. Ponadto ich spożywanie może spowodować nagromadzenie się gazu w przewodzie pokarmowym (wzdęcia) i biegunkę.

11. WODA. Musi być stale, koniecznie świeży, przepuszczany przez filtr lub oddzielony, w miejscu znanym kotu.

12. WITAMINY. Lepiej jest organizować kursy w celu zapobiegania awitaminozie. Ponieważ Ponieważ same koty syntetyzują wiele witamin z ich ciał i uzyskują je z wysokiej jakości żywności, ich nadmiar może być również szkodliwy. Dobre witaminy z Canina, 8 i 1 (Brevers). Lepiej nie kupować żadnych smakołyków dla kotów, takich jak wielokolorowe myszy, ptaki, ponieważ nie będą mieli żadnych korzyści. Jakie witaminy, których potrzebuje kot i do czego może doprowadzić brak, można znaleźć w artykule „ Koty hipowitaminozy

CO NIE MOŻNA KARMIĄĆ KOTEM:
Wieprzowina, jagnięcina - bardzo tłuste jedzenie dla nich, złe dla kota.
Jedzenie z naszego stołu - smażone, tłuste, pikantne, wędzone, marynowane, placki, żywność w puszkach przeznaczona dla osób z solą i przyprawami, słodka, mąka, kawa, alkohol. To wszystko dla kota - trucizna! Sól jest trucizną dla kotów!
Cebula powoduje niedokrwistość u kotów w jakiejkolwiek postaci (surowej, gotowanej, smażonej)

Tak więc dieta kota powinna wynosić około 2/3 mięsa, ryb, żywności dla niemowląt i 1/3 pozostałych produktów (produkty mleczne, zboża, warzywa, sucha żywność i konserwy). Jedzenie powinno być tylko w temperaturze pokojowej. Jedzenie daje w ilości 30-60 gr. na 1 kg. masa ciała kota. Kanał jest zawsze lepszy w tym samym czasie. Dostęp do wody i zielonej trawy jest stały i bezpłatny.

Nakarm kociaka kilka razy dziennie. Zazwyczaj kocięta nie przejadają się. Dziecko w wieku od 1 do 4 miesięcy powinno być karmione 5-6 razy dziennie. Mały kociak w wieku 4-5 miesięcy powinien być karmiony 4 razy dziennie. Dorastające kocięta w wieku od 7 do 11 miesięcy powinny być karmione 3-4 razy dziennie, stopniowo przechodząc do 2 posiłków rocznie w ciągu roku. Najlepszy czas na karmienie wiąże się z okresami zwiększonej aktywności, a mianowicie: około ośmiu do dziewiątej rano i sześciu do siedmiu wieczorem.

Bardzo trudno jest w pełni zrównoważyć odżywianie kotka, dorosłego kota, a rzeczywiście wysokiej jakości karmienie „naturalk” nie jest tańsze niż karmienie dobrymi paszami przemysłowymi. Dlatego możliwe jest, że w pełni zbalansowana pasza przemysłowa premium lub super premium jest dla Ciebie lepsza. Ale porozmawiajmy o tym już w innym artykule.

Autor: Valentina Mironova (Hodowla Kuril Bobtail) Gwiazda wędzona „)
(używając materiału z artykułu ” Jak karmić kota »> Strona C„ Opieka weterynaryjna ”> http://yourvet.ru/index.html )

Loading...