Przerwa na kawę - co to jest przerwa na kawę, historia, jak zorganizować się w Moskwie

  1. Przerwa na kawę - historia
  2. Przerwa na herbatę w Wielkiej Brytanii
  3. Przerwa na kawę w tych dniach
  4. Przerwa na kawę w Moskwie

Wszyscy wiemy, że przerwa na kawę to krótki okres odpoczynku z małą ilością gorących napojów i przekąsek w ciągu dnia roboczego.

Przerwa na kawę - historia

Termin „przerwa na kawę” prawdopodobnie pochodzi z końca XIX wieku w Stoughton w stanie Wisconsin. Został zorganizowany przez żony norweskich imigrantów. Miasto co roku świętuje to wydarzenie festiwalem Coffee Break Stoughton ( Przerwa na kawę Stoughton ) od 1880 roku.

W 1951 r. „Times” zauważył, że „podczas wojny przerwa na kawę była zawarta w kontraktach związkowych”. Termin ten stał się później popularny dzięki kampanii reklamowej Pan-American Coffee Bureau z 1952 r., Która skłoniła konsumentów do „Daj sobie przerwę na kawę - i zdobądź kawę, która Ci daje”, co tłumaczy się tak: „Daj sobie Przerwa na kawę - weź tę kawę, która jest dla ciebie. ”

John B. Watson, psycholog behawioralny, który później pracował w firmie kawowej Maxwell House, pomógł popularyzować przerwę na kawę w kulturze amerykańskiej.

Przerwa na herbatę w Wielkiej Brytanii

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, pochodzenie podobnego procesu, ale z tendencją do herbaty, pochodzi z ostatniego stulecia w jednym z badań przeprowadzonych w Anglii na początku XX wieku.

F. Stanley Kent, absolwent Oxfordu i pierwszy profesor fizjologii na University College (Bristol), przeprowadził badania „zmęczenia produkcyjnego” na wniosek Home Office.

Po tej pracy odbył się Międzynarodowy Kongres Higieny i Demografii, który odbył się w Brukseli w 1903 roku. Przyjęto między innymi rezolucję, zgodnie z którą rządy powinny maksymalnie ułatwić badanie takich czynników, jak zmęczenie pracowników przemysłowych.

Czynnik ten był związany z zauważalnym wpływem na częstość i ciężkość choroby. Wspomniano również o monotonii pracy i wpływie alkoholu na aktywność mięśni i zmęczenie psychiczne.

A termin „przerwa na herbatę” lub przerwa na herbatę był bezpośrednim wynikiem tej pracy. A termin „przerwa na herbatę” lub przerwa na herbatę był bezpośrednim wynikiem tej pracy

Kiedy Minister Spraw Wewnętrznych wysłał Kent, aby sprawdzić wpływ przerwy na herbatę na produktywność, kierownictwo odmówiło mu, uzasadniając to faktem, że mają jasny harmonogram produkcji, którego należy przestrzegać.

Jednak Kent nalegał na własną rękę i przeprowadził niezbędne testy. Wyniki badań Kenta zostały przedstawione w obu izbach parlamentu 17 sierpnia 1915 r. W „Raporcie pośrednim„ Zmęczenie produkcji ”metodami fizjologicznymi.” W tamtych czasach różne państwowe zakłady produkcyjne mogły swobodnie wprowadzać nowe metody i procesy, w tym przerwy na herbatę. (Źródło Wikipedia )

Przerwa na kawę w tych dniach

Przerwa na kawę trwa zwykle od 10 do 20 minut i często występuje przed obiadem lub 2-3 godziny przed końcem dnia roboczego.

Czasami przerwa na kawę odbywa się jako oficjalne wydarzenie, w jasnych ramach czasowych Czasami przerwa na kawę odbywa się jako oficjalne wydarzenie, w jasnych ramach czasowych. W niektórych firmach przerwa na kawę przechodzi bezpośrednio w miejscu pracy.

Stół z gorącymi napojami, ciastami, kanapkami i deserami serwowany jest w określonym czasie i rano oraz po południu, pracodawca może zorganizować firmę cateringową do codziennej obsługi.

Lub tego rodzaju bufet może być serwowany w specjalnie wyznaczonym pokoju lub herbaciarni.

Ogólnie rzecz biorąc, termin „przerwa na kawę” zaczął oznaczać każdą przerwę w procesie pracy lub edukacji. Może odbywać się zarówno w biurze, jak iw holu sali konferencyjnej lub w gabinecie.

Ale jego główna użyteczna funkcja jest wciąż taka sama - dać możliwość przerwania pracy lub nauki w celu poprawy wydajności w miejscu pracy.

Przerwa na kawę w Moskwie

Dla naszej firmy organizacja przerw kawowych jest jedną z głównych dziedzin gastronomii, którą prowadzimy od ponad 10 lat.

Loading...