Roaming za granicą z megafonem. Połącz roaming z megafonem

 1. Taryfy i opcje
 2. Jak się połączyć
 3. Typy roamingu
 4. Połączenie serwisowe
 5. Zasady połączenia w roamingu krajowym
 6. Rozmawiaj na całym świecie
 7. Usługa automatyczna

Wiele osób zastanawia się nad świadczeniem usługi roamingu za granicą przez MegaFon podczas wakacji lub pobytu za granicą. Oczywiście możesz korzystać z turystycznych kart SIM lub kupić kartę SIM od lokalnego operatora i możesz nadal korzystać z karty SIM własny numer nawet na wakacjach.

Abonenci MegaFon mają świetna okazja rozwiązać ten problem za pomocą usługi roamingu międzynarodowego. Dawno minęły czasy, kiedy roaming z MegaFon był drogi, dziś taryfy i opcje dla połączeń międzynarodowych od operatora należą do najbardziej dochodowych na rynku.

Możesz być pewien, że podczas podróży nie pozostaniesz bez połączenia międzynarodowego. W pełni dostępne będą nie tylko połączenia i wiadomości SMS, ale także pakiet mobilnego Internetu po najbardziej atrakcyjnych kosztach.

Taryfy i opcje

Jeśli mówimy o taryfach dla komunikacja międzynarodowa , oznacza taryfę i opcję MegaFon na całym świecie. Po połączeniu koszt połączeń z najpopularniejszych krajów będzie kosztował 13 rubli / min., A wiadomość SMS za 11 rubli za sztukę. Fani mobilnego Internetu mogą się dodatkowo połączyć korzystna opcja Internet za granicą lub wakacje online.

Ale za granicą to nie tylko odległe kraje, ale także kraje sąsiadujące: Ukraina, Białoruś, WNP. Odwiedzając je, musisz również pamiętać o połączeniu opcji Dookoła świata, aby cieszyć się zwykłym rytmem. komunikacja mobilna , będąc na długo oczekiwanych wakacjach. W krajach WNP otrzymasz szczególnie korzystny koszt połączeń do obu numerów lokalni operatorzy i do domu. Możesz bez końca dzielić się wrażeniami i rozmawiać o ciekawych wydarzeniach, ponieważ dzięki MegaFon jest to tanie.

Jak się połączyć

Zamierzając połączyć się z roamingiem międzynarodowym od MegaFon:

 • Przeczytaj stawki za usługi komunikacyjne w kraju przyjmującym
 • Kup kartę SIM z planem taryfowym lub podłącz opcję Dookoła świata
 • Jeśli potrzebujesz opcji internetowych Internet za granicą, wyjdź online

Roaming to usługa komunikacyjna świadczona, gdy abonent znajduje się poza siecią komunikacyjną MegaFon .

Roaming rozpoczyna się poza regionem macierzystym.

Opcję roamingu można podłączyć do abonentów wszystkich planów taryfowych komercyjnych i korporacyjnych, z wyjątkiem planu taryfowego „Wokół świata”. Ważność opcji jest nieograniczona. Opcja jest ważna, dopóki abonent nie rozłączy usługi.

Roaming międzynarodowy to usługa komunikacyjna świadczona podczas podróży dookoła świata.

Kiedy jest roaming międzynarodowy abonenci planów taryfowych dla osoby korporacyjne plany taryfowe, w opcji „Cały świat”, mogą odbierać 30 bezpłatnych minut przychodzących w ciągu dnia kalendarzowego, niezależnie od sposobu wykorzystania: w ramach jednego połączenia lub łącznie kilku połączeń. Począwszy od 31 minut, wszystkie połączenia przychodzące do końca dnia będą naliczane zgodnie z taryfami roamingowymi kraju przyjmującego. Ta opcja nie działa w połączeniu z innymi opcjami, które modyfikują koszt połączeń w roamingu międzynarodowym;

Aby wyświetlić połączone pakiety roamingowe, wybierz: * 105 * 530 #

„Cały świat”„Cała Rosja”Koszt połączenia usługi wynosi

30 rubli. 30 rub. Opłata abonamentowa 25 rubli dziennie 5 rubli dziennie Kierowcy ze wszystkich numerów Pierwsze 30 minut 0 rubli. , od 31 minuty 0 pocierać. Połączenia wychodzące na numery rosyjskie Zgodnie z taryfą roamingową kraju przyjmującego, 3 rub./min. SMS na dowolny numery telefonów komórkowych Rosja Zgodnie z taryfą roamingową kraju przyjmującego 3 ruble / SMS Zespół do połączenia * 131 * 1 # * 548 * 1 #

Dla wielu współczesnych ludzi częste wyjazdy stały się normą. Wycieczki, turystyka, podróże służbowe - wszystko to jest teraz powszechne. I każdy chce pozostać w podróży w kontakcie, aby w razie potrzeby zadzwonić do krewnych.

Ale nie wszyscy operatorzy oferują swoim abonentom wysokiej jakości roaming na całym świecie. Megafon jest jednym z niewielu, który zapewnia swoim klientom możliwość podłączenia tej usługi do korzystne warunki . Roaming umożliwia abonentom korzystanie ze wszystkich funkcji telefonu, nawet jeśli znajduje się poza ich regionem lub krajem.

Typy roamingu

Jeśli chcesz połączyć roaming, powinieneś wiedzieć, że ma on dwa typy:

 • krajowy;
 • międzynarodowy.

Każdy rodzaj roamingu z kolei jest podzielony na kilka wariantów planów taryfowych. Ma to na celu zapewnienie abonentom wszystkich możliwości nowoczesnej komunikacji lub wyłączenie niektórych usług, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na podróżach służbowych i podróżach.

Połączenie serwisowe

Aby połączyć roaming, możesz użyć kilku opcji. Najłatwiejszy, najwygodniejszy i najszybszy jest odwiedzenie witryny Megafon. Usługa operatora pozwala klientom wybrać najbardziej dla siebie najlepsza opcja biorąc pod uwagę dodatkowe opcje. Usługa łączy się natychmiast.


Zasady połączenia w roamingu krajowym

Aby się połączyć roaming krajowy Megafon musi iść do strona główna i wybierz odpowiedni element. W rozwijanym polu kliknij „Podróż do Rosji”. Następnie zostaniesz przeniesiony na stronę, na której zarejestrowane są wszystkie plany taryfowe. Można je sortować według własnych potrzeb. Na przykład możesz sortować według miasta (gdzie pójdziesz). Możesz także wprowadzić niezbędne parametry w wyszukiwarce, po czym system automatycznie wybierze najlepszą opcję.

Po wykonaniu procedury opisanej powyżej strona Megafon wyświetli stawki za połączenia, ruch itp. Jeśli chcesz oszczędzać, warto zbadać ceny dodatkowego planu. W takim przypadku musisz wybrać dodatkowe funkcje . Dla właściwy wybór Konieczne jest porównanie każdej pozycji, cen, cen dodatkowych usług. Po wybraniu roamingu, którego będziesz używać, musisz go podłączyć.

Aby aktywować usługę, potrzebujesz:

 1. Wróć do strony głównej sekcji i wybierz odpowiednią taryfę.
 2. Przeczytaj ponownie warunki usługi.
 3. Odbierz dodatkowe opcje (jeśli są potrzebne).
 4. Kliknij przycisk „Połącz”.

Następnie pojawi się nowe okno, w którym należy wprowadzić numer i postępować zgodnie z instrukcjami.

Opłaty mają konkretny zespół połączenia za pomocą SMS lub kodu USSD (są umieszczone poniżej w specjalnych polach). Po wysłaniu odpowiedniego żądania, po kilku minutach roaming z Megafonu zostanie połączony z telefonem. Teraz możesz go używać poza swoim regionem.

Rozmawiaj na całym świecie

Jeśli planujesz wyjazd za granicę i chcesz aktywować usługę z Megafonu, algorytm działań praktycznie się nie zmienia. Jedyna różnica polega na tym, że wybrana jest pozycja „Podróżowanie po świecie”, a następnie taryfa jest również określana w zależności od kraju, w którym będziesz się poruszać.


Usługa automatyczna

Należy zauważyć, że firma Megafon w większości przypadków łączy wszystkie rodzaje roamingu tryb automatyczny . Abonent nie musi wykonywać żadnych dodatkowych działań, ponieważ sama komunikacja komórkowa określa lokalizację abonenta i obejmuje tę usługę.

Jednak warto to zauważyć automatyczne połączenie domyślnie używa najdroższych planów taryfowych. Dlatego jeśli planujesz gdzieś pójść, lepiej jest niezależnie połączyć taryfę, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ rozmowy za granicą są zawsze droższe niż w twoim regionie.

Temat roamingu jest jednym z najbardziej palących zarówno dla abonentów mobilnych, jak i operatorów. Wielcy trzej gracze - „MegaFon”, „Beeline”, MTS - w ciągu ostatniego roku znacznie się zintensyfikowali w tym segmencie, wydając szereg ciekawych propozycji.

W celu zatwierdzenia opłacalne połączenia wyżej wymieniony operator komórkowy ma szereg planów taryfowych. W szczególności: „Kraje odległe”, „Pakiety minut podróży”, „Roaming preferencyjny”, opcja „Wakacje online” i opcja „Wokół świata”.

Opcja „Dalekie kraje” za 9 rubli dziennie pozwala obniżyć koszty połączeń przychodzących, gdy abonent znajduje się w krajach europejskich. Po połączeniu usługi koszt połączeń przychodzących będzie wynosił 6 rubli na minutę. Aby się połączyć, musisz wybrać polecenie * 105 * 760 # połączenie (połączenie jest opłacone i wynosi 30 rubli).

Kolejna usługa - „Pakiety minut do podróży” zapewnia możliwość korzystania ze 100 połączeń wychodzących w Europie (* 105 * 765 # połączenia) lub 30 minut do wykonywania połączeń do dowolnej części świata (* 105 * 766 #) za 990 rubli.

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną usługę, która nazywa się „taryfą Euro” (patrz oficjalna strona http://moscow.megafon.ru/roaming/world/?country=1012554#worldzone). Pozwala w Europie odbierać połączenia przychodzące po cenie 6 rubli za minutę, wykonywać połączenia wychodzące, jako abonenci kraju przyjmującego i abonenci Rosji po cenie 16 rubli za minutę i wysyłać wiadomości SMS w cenie 6 rubli.


Roaming z MegaFon
Roaming z MegaFon

Usługa „Preferencyjny roaming” z „MegaFon” umożliwia nawiązywanie połączeń wychodzących rozmowy telefoniczne do liczby rosyjskich operatorów za 25 rubli za minutę. Wszystkie połączenia przychodzące są pobierane w wysokości 15 rubli za minutę. Ponadto jedna wiadomość SMS - 7 rubli, mobilny internet - 7 rubli / 100 kilobajtów. Aktywacja usługi jest płatna (* 369 * 1 # połączenie) i wynosi 100 rubli.

Jeśli mobilny Internet jest potrzebny, gdy abonent jest w roamingu, MegaFon ma usługę „Online-leave”. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z Internetu po zwykłej cenie 7 rubli za 1 MB, w wielu krajach bałtyckich, WNP i Europie. Połączenie kosztuje 10 rubli (* 104 * 2 # połączenie).

Należy zauważyć, że MegaFon ma kompletne rozwiązanie co pozwoli abonentom obniżyć koszty komunikacja komórkowa będąc za granicą. Nazywa się „Around the World” i zapewnia następujące funkcje:

W Europie kraje WNP, Turcja, Abchazja, Osetia Południowa przyjmują połączenia przychodzące po cenie 6 rubli za minutę i wykonują połączenia wychodzące na dowolne numery po tej samej cenie. Koszt SMS - także 6 rubli;
- W Australii, Wietnamie, Egipcie, Izraelu, Indonezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Tajlandii, Japonii przyjmowanie połączeń przychodzących po cenie 9 rubli na minutę i wykonywanie połączeń wychodzących na dowolne numery po tej samej cenie. Koszt SMS-a to także 9 rubli;
- W Republice Dominikany, Kanadzie, Kubie, Malediwach, Meksyku, Singapurze, USA, Tunezji, Sri Lance i innych krajach odbierać połączenia przychodzące w cenie 36 rubli za minutę i wykonywać połączenia wychodzące na dowolne numery po tej samej cenie. Koszt SMS to 16 rubli.

Należy zauważyć, że połączenie (* 105 * 708 # połączenie) jest płatne i wynosi 15 rubli. Ponadto ta usługa ma opłata abonamentowa - 9 rubli dziennie.Usługa roamingu od Beeline

Ostatni na liście operator komórkowy pozostaje „Beeline” („VimpelCom”). W przypadku usług roamingu ta firma za pośrednictwem oficjalnej strony liczy się dla subskrybentów niezbędne usługi które muszą się połączyć, aby zmniejszyć koszty komunikacji komórkowej.

Aby ustalić odpowiednią taryfę, należy przejść do następującego linku http://mobile.beeline.ru/msk/roaming/index.wbp. Następnie w oknie (dla Rosji lub dla reszty świata) wprowadź nazwę danego kraju (miasta). Następnie subskrybent otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące tego, co plan taryfowy trzeba się połączyć.
Taryfy MTS,

Polecamy również

Ru/roaming/world/?
Loading...